CYKLOCHODOV e-shop

KOLO CORE PRAHA

CYKLOCHODOV e-shop

vyhledavani.png, 2,0kB Vyhledávání

prihlaseni.png, 1,9kB  Přihlášení

E-mail
Heslo
Registrace
Zapomenuté heslo

koloběžka Sixteen 16/16 matná červená

koloběžka Sixteen 16/16 matná červená
koloběžka Sixteen 16/16 matná červená
Kód60
VýrobceSixteen
Cena s DPH13490 Kč
DostupnostIhned k odběru
Množství

Popis produktu

Sixteen je nová koloběžka.

Nová česká koloběžka. Nová česká koloběžka s vývojem a výrobou probíhající v České republice. Sixteen je nejmladším přírůstkem v rodině značky 4freetime (elektrokola 4freetime, dovozce skládacích kol STRIDA, prodejce českých koloběžek nej-kolobezky.cz). Sixteen je kvalitní a stylová koloběžka do města i na výlety. Sixteen je šestnáct ... a přesně takový rozměr mají obě letmo zavěšená kola této naší koloběžky. Sixteen je koloběžka příkladně tuhé konstrukce rámu, přitom nízké hmotnosti. Sixteen je vaše výhra !!!

technická specifikace:

délka: 135 cm
výška řidítek: 80 - 95 cm
rozvor: 98 cm
nášlap (světlost): 5 cm
délka nášlapu: 40 cm
šířka nášlapu: 8,5 - 10 cm
hmotnost: 8,2 kg
kola: letmo zavěšená 2x 16", průmyslová ložiska
pneu: Innova 16", huštění 4 - 6,5 bar
řidítka: duralové
představec: duralový 
brzdové páčky: Avid
brzdy: Avid bb5 - mechanické kotoučové
gripy: pěnové STING
nosnost: 110 kg

Sixteen – tak trochu jiná koloběžka

MHomola_sixteen_m_7_2015Koloběžka Sixteen nedávno oslavila 1. narozeniny. A to je dost velký důvod popovídat si s Michalem Homolou, mužem, který ji namaloval, dal jí tu základní podobu a nakonec i jméno.
Rozhovor s ním se dělá snadno. Kdybych to tušila, vůbec bych se na setkání nijak nepřipravovala nebo papír s otázkami klidně nechala doma. Mluví totiž sám a povídání s ním je fajn. I když přiznávám, že sem tam jsem přece jen nějakou otázku položila.
Michal Homola je sympatický muž a během krátké chvilky zjistíte, že je podnikavý a má rád jedinečné, zajímavé věci a všechno, co je tak trochu jiné, dokonalé a originální. Proto se také před časem pustil do výroby elektrokol, stal se distributorem skládacích kol Strida pro ČR a vloni začal vyrábět i koloběžky Sixteen. A jak jinak, jsou také docela jiné… jedinečné… a nádherné. Možná dokonce nejhezší na světě. 

Michal Homola s koloběžkou Sixteen
Michal Homola se svou Sixteenkou

Koloběžky jsem už nějaký čas okukoval… takže hned po otevření obchodu v Brně, který je zaměřený na elektrokola a skládací kola Strida, koloběžky nesměly chybět. Chtěl jsem ale prodávat jen to, za čím si stojím a hlavně to, co se vyrábí u nás, v České republice. A tak jsem nabídku rozšířil o koloběžky Kostka a Mibo. Ale koloběžky nejen prodávám, také na nich jezdím a moc mě to chytlo. Člověk si stoupne na stupátko, projede se a má úsměv na rtech. Ten pocit je fantastický…

A proč chci jen české koloběžky? A proč ne? Nevidím jediný důvod, když už se dá nějaký výrobek vyrábět v Česku, proč bych měl prodávat koloběžky vyráběné jinde. V téhle zemi byla vždycky spousta šikovných lidí, vždycky jsme tu vyráběli řadu věcí a je škoda „přebrendovávat“ výrobky z Číny či jiných zemí. Dnes je to běžné a chápu, že to pro byznys může být snadnější cesta, ale mně to přijde zbytečné. Navíc koloběžky jsou hodně specifické a u nás je umíme vyrábět. A vyrábíme je dobře…

Mám rád pěkné atypické věci… A mám specifický smysl pro design, zkrátka líbí se mi věci, které jsou tak trošku jiné než ostatní. I když jsem měl a vyzkoušel různé koloběžky, žádná úplně nesplňovala moje představy. A tak jsem se rozhodl, že si ji vyrobím sám. A ne ledajakou,chtěl jsem vyrobit nejlepší a nejkrásnější koloběžku na světě. Nejspíš to zní nabubřele, ale já si nedávám malé cíle.  Za dva měsíce od myšlenky jsem měl prototyp, za další měsíc byly funkční modely. Od samého počátku koloběžky Sixteen vyrábíme u nás. Je to ruční práce, používáme velmi kvalitní materiály, TIG metodu svářování, což je sice dražší a pomalejší než COčko, ale zato lepší a kvalitnější. A o to mi jde.

Koloběžka Sixteen
Koloběžka Sixteen

Sixteenka byla plánovaná jako rychlá, lehká koloběžka do města a na výlety. A podle mě se povedla, aspoň mně dělá velkou radost. Základní návrh jsem namaloval a navrhnoval sám, určitou představu jsem měl, ale velký podíl na finální podobě má také můj kolega Michal Štěpánek, který je neuvěřitelně šikovný. V podstatě mé nakreslené návrhy dotáhl do konce a i dnes přichází s vlastními nápady, jak koloběžku ještě vylepšit a zdokonalit.

Už v návrhu byla koloběžka Sixteen jiná, jedinečná. Chtěl jsem, aby koloběžka byla tvořená trubkou stejného průměru, aby jeden jediný průměr trubky vedl od krku až dozadu k zadnímu kolu. A ze stejného rozměru trubky je nakonec i vidlice. Kromě toho jsem chtěl použít letmo zavěšená kola, což je atypické jak designově, tak funkčně – už jsem říkal, že mám rád zajímavý design, věci, které jsou trošku jiné…. A své dělají také kotoučové brzdy, ostatně jiné by při tomto řešení použít nešly, ale i kdybych nedělal letmo zavěšená kola, použil bych je. Pro mě je to naprosto zásadní, bez nich bych si svou koloběžku představit nedovedl. A nakonec jsem Sixteenku, jako městskou koloběžku, osadil malými 16palcovými koly, aby byla ve městě dobře ovladatelná.

koloběžka Sixteen má letmo zavěšená kola
Letmo zavěšená kola – u koloběžek atypické řešení

Pořád vymýšlím nové věci a vylepšení. A hledám možnosti, kam se dál posunout. A tak jsme se pustili do výroby vlastních kol. Kola značně ovlivňují design, takže přišel čas udělat je po svém a v Česku. A máme za sebou i první prototypy skládacích koloběžek. Zatím nechci prozrazovat detaily, ale podařilo se nám navrhnout a vyrobit unikátní a zajímavý systém skládání, který naší Sixteence zaručeně bude slušet a bude to opět jedinečná koloběžka. Velký podíl na tom má Michal Štěpánek, který to celé vymyslel. A bude to něco, co naše koloběžky dostane zas o kousek dál.

Kolik lidé zajišťuje výrobu přesně nevím, neboť některé kroky řešíme externě. V nejužším týmu je nás pět – můj kamarád se stará o zahraniční obchod, já, tvůrce a nositel myšlenky, mám na starosti tuzemský obchod, logistiku a pár dalších věcí. Michal Štěpánek se stará o výrobu a „vaří“, další muž nám pomáhá, když nestíháme a teď jsme do týmu přibrali ještě jednoho šikovného muže jako posilu, který pomáhá s vylepšeními a našimi dalšími plány. V tom jsem měl velké štěstí – našel jsem fajn lidi, kteří mi pomáhají jak se samotnou výrobou prototypů, tak s výrobou dalších kusů i s následným vývojem komponentů.
Co se týká výroby, tak řadu věcí děláme externě, např. laserové řezání, řezání vzpěr a některých komponentů, ohýbání i lakování. Svařování ale například zvládáme sami. Je to celé vždy o pořizovacích nákladech – koloběžky vyrábíme necelý rok, a tak se nechci do ničeho zbytečně vrhat po hlavě. Nechci hned stavět továrnu, dělat velkou sériovou výrobu a používat roboty. Mám skvělý tým a externí firmy, které odvádějí kvalitní práci, tak není důvod to měnit. Navíc chci mít vše pod kontrolou a raději dělat menší série, i když se říká: nikdy neříkej nikdy. V každém případě nechci výrobu nikam vyvážet, naopak, chtěl bych tu vyrábět i další věci, kola, komponenty…

koloběžka Sixteen
Zadní kolo koloběžky Sixteen

Na Sixteence jezdí lidé, kteří mají smysl pro design, architekti, designéři, lékaři, aktivní sportovci a ti, kteří mají rádi neobvyklé věci. Ostatně proto koloběžky nenabízíme jen ve standardním provedení, ale každý se může domluvit na tzv. „custom“ verzi. Se zákazníkem probereme, co by mu vyhovovalo a co by chtěl, a pak koloběžku vyrobíme přímo podle jeho přání. Může si samozřejmě zvolit i jinou barvu, než standardně vyrábíme. Může to být jeho oblíbená barva nebo třeba stejná barva jako jeho auto, prostě každému se snažíme maximálně vyjít vstříc.

Koloběžka je jako auto. A každému autu sluší jiná barva. U koloběžek je to stejné, některé barvy jí sluší a některé ne. A nezjistíte to, dokud to není hotové. Zatím jsme vyzkoušeli sedm barev a zůstali jsme u 4, takže standardně nabízíme: černou matnou, bílou matnou, nově lesklou modrou a takovou nádhernou červeno růžovou. S barvou koloběžky se pak snažíme sladit i další komponenty. Budeme např. vyrábět koloběžku i v metalické slonové kosti s koly se zlatými náboji… To mě na tom hodně baví, hledat a zkoušet nové možnosti. A ty jsou, zdá se, neomezené.

Ještě pořád jsme na startu… Rok je sice 365 dní, což je hodně, ale zase ne moc, takže jsme opravdu teprve na začátku. Samozřejmě mám radost, jak se naší koloběžce daří. Hlavně v zahraničí má Sixteenka neuvěřitelné ohlasy, a tak občas začínám mít obavy, abychom stíhali výrobu. A tak hledáme tu nejlepší cestu, jak to zvládnout, neboť stále chceme vyrábět tady, ručně a kvalitně. To jsou však docela příjemné starosti…

Děkuji za rozhovor.

 

 

kosik.png, 1,8kB Nákupní koš

V nákupním košíku je
0 položek za 0 Kč.

Výprodej

Acstar Rockfire 900 26"Acstar Rockfire 900 26" VÝPRODEJ vel.19"
CTM AXON 26" VÝPRODEJ vel.17"CTM AXON 26" VÝPRODEJ vel.17"
TONINO LAMBORGHINI - Strada červená / černáTONINO LAMBORGHINI - Strada červená / černá
Acstar Rock One VÝPRODEJ vel.19"Acstar Rock One VÝPRODEJ vel.19"
Acstar Rockfire 100 26" černá / modráAcstar Rockfire 100 26" VÝPRODEJ vel.19"
Acstar Rockfire 300 26" modrá / bílá vel.19"Acstar Rockfire 300 26" VÝPRODEJ vel.19"
CTM MAXIMA 2.0 matná černá / růžováCTM MAXIMA 2.0 matná černá / růžová vel.16
městské jízdní kolo GAZELLE - MADELIEFměstské jízdní kolo GAZELLE - MADELIEF
Lectron VOYAGER 2016 žlutáLectron VOYAGER 2016 žlutá

Nejprodávanější

CTM RAMBLER 2.0 matná reflexní zelená / černá 29"CTM RAMBLER 2.0 matná reflexní zelená 18" 2017
Core Nipper 20" reflexní žlutáCore Nipper 20" reflexní žlutá 9kg
Core Nipper 16 - zelený, rovná řídítka, pláště SchwalbeCore Nipper 16 - zelený, rovná řídítka, pláště Schwalbe 7,6kg
Core Nipper 24" červenáCore Nipper 24" červená 10,6kg
Core Nipper 16 - žlutáCore Nipper 16 - žlutá 7,9kg
CTM RAMBLER 2.0 červená 29" 2017CTM RAMBLER 2.0 červená 22" 2017
Core Nipper 24" bílá s červenouCore Nipper 24" bílá s červenou10,6kg
26" MTB Core Razor - černý mat se žlutou, Altus, M-303026" MTB Core Razor - černý mat se žlutou, Altus, M-3030
Yedoo Pidapi 16 ALU modráYedoo Pidapi 16 ALU modrá
Core 24 Altus 7s, BlackJack, 10,4kgCore Nipper 24 1převodník 1x8 Acera, 9,7kg. vyber barvu
logo156x82 TOPlist

Osobní odběr: Hrabákova 1968/13, 148 00 Praha 4 – Chodov, Tel: 603 427 349 Kontaktní formulář.

ESHOP-PLUS.CZ: okamžitě funkční vlastní eshop